top of page

DOKTOR ve DİYETİSYEN SÜREÇLERİNE
DESTEK ÇALIŞMALAR
Bireysel
Online

 

Hekim ve/veya diyetisyen tarafından uygulanacak SIBO, eliminasyon, ketojenik, low fodmap, vb. gibi tedavi amacı güden beslenme protokollerinde danışanın hazırlık ve uygulama süreçlerini kolaylaştıracak şekilde bilimsel bilgi ve koçluk temelli destek vererek ilerlenir. İhtiyaca yönelik stres yönetimi desteği ile Fonksiyonel Tıp ve Wellness koçluğu çalışmaları sunulur. Ayrıca danışanın beslenme protokolüne uygun tarif paylaşımları ile danışanın yoksunluk hissi yaşamaması için de destek sağlanırken kalıcı ve sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri edinmesi konusunda da destek verilmiş olur.

 

Haftalık Zoom görüşmeleri ile (1-1,5 saat) seanslar yapılırken; aynı zamanda Whatsapp ve ihtiyaç halinde telefon desteği ile danışan takibi yapılır.

Bu çalışma ne işe yarar?

* Tıbbi tedavi süreçlerini kolaylaştırır ve hızlandırır.

* Kişinin zorlandığı her anda destek kuvvet görevi görerek kişinin içsel motivasyonunu ve mevcut

   potansiyelini farketmesini sağlar.

* Danışanın beslenme, uyku hijyeni, stres yönetimi, fiziksel aktivite gibi sağlığın kökeninde bulunan unsurlar çerçevesinde kendi sağlığını nasıl koruyabileceği konusunda bilgelikle bilinçlenmesini sağlar.

* Doktor/diyetisyen & danışan arasında bir köprü görevi görürken hem doktorun/diyetisyenin; hem de danışanın işini daha kolay ve efektif hale getirir.

* Kişiye tedavi esnasında bilgece konfor sağlar.

 

bottom of page